20 Haziran 2014 Cuma

ramazan mesajları / sözleri / güzel

Hoş Geldin Mümarek Ramazan
ramazan oruç sözleri


Gün batar usul usul. Kararır Gece. Yeniden doğar her şey. Her şey bitti, dediğin bir anda Mübarek Ramazan ayının gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle


Ramazana nasıl da buruk giriyoruz. Müslüman coğrafyalar kan içerisinde. Bu senede oruçlarımızı açarken, edecek olacağımız dualara mazlumlar biriktirdik.


Cenab-i Hakk'in kapisina ulastirmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan ayini tebrik  ederimMübarek Ramazan ayı; sana vücudunun sıhhat ve selameti olan az yemeğe. Ruhunun sıhhat ve selameti olan günahsız olmaya. Dininin sıhhat ve selameti olan Peygamber Efendimizin güzel ahlakına sahip olmaya vesile olsun.


Öyle Bir Ayın Gölgesi Doğdu ki Üzerimize,
Gecesi Ayrı Rahmet, Gündüzü Ayrı Bereket Elhamdulillah.
Dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerimYazın tuttuğum orucun, kışın aldığım abdestin tadına hiçbir zaman doyamadım.. (Hz. Ali)


"Ahh özlemim O'na ki; O beni görür ama ben O'nu göremem" arzusu ile O'na yaklastiran Mübarek Ramazan ayiniz   hayirlara vesile olsun...


Mübarek Ramazan Ayi ; sana Vücudunun sihhat ve selameti olan "az yemege".... Ruhunun sihhat ve selameti olan   "günahsiz olmaya"..... dininin sihhat ve selameti olan "Peygamber Efendimizin güzel ahlakina sahip olmaya" vesile   olsun....


Ramazan ayı; kalbini O'nun yoluna koymaya. Ellerini O'nun dergahına açmaya. Ruhunu doyurmaya. Kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun.


Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayiniz mübarek olsun

Ramazan ayında verilen bir sadaka, başka aylarda verilen bin sadakadan daha hayırlıdır.


Bembeyaz yağan bir karın, ne yaşanmışsa yaşansın, geçmişin tüm hatalarını örtüğü gibi Ramazan ayının da senin tüm hatalarını örterek hayırlı yeni bir gelecek umud dolu yeni bir başlangıca vesile olmasını dilerim


"Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah'a dönün." Tahrim/8 Tevbelerin geri çevrilmediği rahmet ve mağfiret yüklü Ramazan ayınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim.


Mübarek Ramazan ayı kalbini O'nun yoluna koymayı ellerini daim O'nun dergahına açmaya vesile olsun.


Mübarek Ramazan ayı "O vermek istemeseydi istemek vermezdi" gerçeği doğrultusunda ruhunda oluşan hayr dua isteğinin kabulüne vesile olsun.


Ramazan ayı sana bir muştu, kalbine teselli, ruhunu karanlık ruhların baskısından kurtarmaya vesile olsun


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder